ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Goście z Litwy w naszej szkole

Super Admin

Nasza szkoła jest otwarta na kontakty z młodzieżą i nauczycielami z różnych szkół w Europie. Od prawie trzech lat pięknie rozwija się współpraca z Gimnazjum Vermes z Landwarowa na Litwie. W dniach od 25 do 29 października w Ostrzeszowie przebywała delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły. Wizyta wypełniona była bardzo bogatym programem pobytu. Najpierw odbyło się spotkanie Dyrektorów obu szkół, czyli pana Dyrektora Michała Błocha z Dyrektorem Vladimirasem Pileckisem. Następnie uczniowie wzięli wspólnie udział w lekcjach języka angielskiego i matematyki. W auli szkoły odbyły się prezentacje artystyczne uczniów obu szkół. Były zarówno tańce,jak i piosenki także w wykonaniu naszego chóru. Młodzież z Litwy zwiedziła najpiękniejsze zabytki Ostrzeszowa. Wieczorem pierwszego dnia odbyła się wspólna dyskoteka. Inicjatorkami wymiany są panie - Irena Klimek-Piastowska oraz pani Janina Kazarina z Litwy. Warto podkreślić, że nasi przyjaciele z Landwarowa to niezwykle życzliwi i sympatyczni ludzie. Deklarują dalszą współpracę oraz zapraszają do siebie.