Młodzież I LO z wizytą w Gimnasium am Thie w Blankenburgu

Super Admin

W dniach od 11 do 15 grudnia uczniowie I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie przebywali wraz z opiekunkami: panią dyrektor Jolantą Ratajczyk i panią Magdaleną Marchwacką z wizytą w Blankenburgu w ramach wymiany uczniów z Gymnasium am Thie. Uczniowie mieli okazję sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności w zakresie posługiwania się językiem niemieckim, gdyż program, który wspólnie realizowali, z poznanymi we wrześniu w Ostrzeszowie rówieśnikami z Niemiec, był bogaty i urozmaicony, a ponadto byli oni zakwaterowani u rodzin niemieckich, które przyjęły ich bardzo serdecznie.
W ramach programu uczniowie zwiedzili Blankenburg i okolice, uczestnicząc w grze miejskiej, zwiedzili także Klasztor Michaelstein , gdzie mieściło się Muzeum Instrumentów, którego zwiedzanie połączone było z warsztatami muzycznymi, uczestniczyli w wycieczce do Magdeburga, podczas której zwiedzili miasto z przewodnikiem, a także przebywali na tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym zwanym „Weihnachtsmarkt”. Podczas wycieczki do Braunlage, gdzie znajdowało się lodowisko, pogoda zaskoczyła wszystkich iście zimową aurą, ale dzięki temu można było poczuć się jak w lodowej krainie Wiele przyjemności sprawiła również wycieczka do Halberstadt, gdzie obie grupy mogły zrelaksować się w parku wodnym, a niezapomnianych przeżyć dostarczył szkolny bal zimowy, zwany „Winterbal”. Punktem kulminacyjnym był wspólnie przygotowany program artystyczny w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim zaprezentowany w ostatnim dniu, tj. w piątek 15 grudnia przed uczniami, nauczycielami oraz dyrekcją Gymnasium am Thie oraz burmistrzem Blankenburga.
Wszyscy wrócili do domu w doskonałym nastroju z bagażem niezapomnianych przeżyć, wierząc, że będą mieli okazję ponownie się spotkać.