Jak wiecie, z powodu wciąż panujących obostrzeń wiele z naszych działań nie może się odbyć, część z nich musi przybrać inną formę.

Tak też jest z Dniami Kultury Szkolnej, które nie mogą przebiegać w tradycyjnej formule.

W tym roku chcemy zaproponować Wam cykl działań artystycznych z zakresu recytacji, muzyki, tańca, stand-upu itp - KULTURALNIE NA ONLAJNIE.

Na dobry początek proponujemy
RECYTACJE i STAND-UP.

Szczegóły w załączonym regulaminie.

OSTRZESZOWSKIE CENTRUM KULTURY

ZGŁOSZENIA

Jak zwykle w poniedziałek, nowa recenzja książki polecanej przez Panią Halinę Więcek.
Zapraszam do przeczytania mojej recenzji, najnowszej powieści Roberta Ziębińskiego „Zabawka”, która miała swoją premierę 24 marca i została wydana nakładem Wydawnictwa MOVA.
Robert Ziębiński - pisarz i znawca popkultury, miłośnik jazzu, dziennikarz i publicysta, postanowił napisać powieść inspirowaną zaginięciem Katarzyny D. Składając jej tym samym niejako hołd. Historia dawno zapomniana, niewyjaśniona. Historia dziewczyny, której odebrano przyszłość. Przypomnienie o tym, co ją spotkało. Autor w posłowiu pisze, że żadna dziewczyna, żadna kobieta nigdy nie powinna znaleźć się w takiej sytuacji. Ale się znajdują, gdyż Kasia nie jest odosobnionym przypadkiem. Ile jest zaginięć dorosłych i dzieci, o tym rzadko się mówi, a w naszym kraju wciąż stanowią plagę. Mnóstwo niewyjaśnionych przypadków morderstw. Niektóre zaginięcia to ofiary zbrodni, których nigdy nie wyjaśniono lub oskarżono o nie niewłaściwe osoby, a faktyczni sprawcy pozostają na wolności.

RECENZJA

Dzisiaj recenzja zupełnie nowej książki Sherri Smith "Weekend", przygotowana przez Panią Halinę Więcek 🙂
Witam Was ponownie moi kochani. Z cyklu Blog Książki Haliny poleca:
Wypad do SPA z przyjaciółmi. Pięknie brzmi. Relaks, odprężenie, odnowa, a co jeżeli to miejsce to jedno wielkie oszustwo, zamiast odnowy pasmo kolejnych upokorzeń, wyzwalacz ciemnej natury. Łatwo uwierzyć w cudowne eliksiry, amulety, herbatki, wyzwalanie emocji, piękne i motywujące słowa. Poddać się manipulacji. Uwierzyć, że osoby, które z nami są, lubią nas i mają dobre intencje. Bo czy osoby, które mienią się naszymi przyjaciółmi naprawdę nimi są? Czy dla korzyści udają, że tak jest? A może osoby, które nas otaczają, są z nami tylko, dlatego, że one lubią czuć się wyjątkowe i błyszczeć na naszym tle. Wmawiają sobie, że gorzej wyglądamy czy nie mamy tak drogich ubrań i to poprawia im samopoczucie. Wiecie, co, lepiej być nielubianą za bycie sobą niż lubianą za udawanie kogoś innego. To tyle tytułem wstępu zapraszam na przeczytanie recenzji.
Miło nam poinformować o wynikach I Konkursu Fotograficznego pod hasłem 'Miłość niejedno ma imię' organizowanego przez Samorząd Uczniowski naszego Liceum. Przede wszystkim dziękujemy za nadesłane prace - mamy w szkole naprawdę utalentowanych fotografów i utalentowane fotografki! Wybór nie był łatwy, ale udało się wyłonić trzy prace, których właściciele zajęli trzy pierwsze miejsca. Jury w składzie:
- pan Michał Błoch - Dyrektor naszego Liceum,
- pani Marta Janiak -Starszy Wizytator KO Poznań, delegatura w Kaliszu,
- pani Marta Batóg - nauczycielka naszego Liceum,
- członkowie Samorządu Szkolnego,
zadecydowało o przyznaniu trzech pierwszych miejsc następującym osobom:
I miejsce - OLIWIA PILAWSKA autorka pracy pt."Zamienniki miłości".
II miejsce - ALEKSANDRA BŁASZCZYK autorka pracy pt."W górach czuje się więcej".
III miejsce - WIKTORIA ELSNER autorka pracy pt. "Narcystyczna miłość szpaka".
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Za rok z pewnością zorganizujemy drugą edycję pod innym hasłem. 🙂 Do niniejszego postu dołączamy prace dziewczyn, podziwiajcie!