ul. Zamkowa 21
63-500 Ostrzeszów

+48 627 320 710
lo1@lo1.ostrzeszow.pl

CSW@2020 - język polski

Super User
11 grudnia odbyła się druga runda rozgrywek międzyszkolnych z języka polskiego w ramach projektu CSW@2020 Ligi Przedmiotowe. Naszą drużynę szkolną godnie reprezentowała uczennica klasy 2cg Paulina Marczak, która w znakomitym stylu wywalczyła 2. miejsce. Tematyka rundy obejmowała bardzo trudne treści z zakresu gramatyki historycznej i historii języka polskiego, dalece wykraczające poza zakres podstawy programowej języka polskiego w liceum. Paulina wykazała się ogromną wiedzą i dotarła ze swoim rywalem w finałowym pojedynku do 18. kolejki pytań. Jury podkreślało, że to najwyższy wynik rozgrywek II rundy.
Opiekunem drużyny „CURIEtywni” jest p. Małgorzata Domagalska.
Serdecznie gratulujemy. Już w styczniu kolejne potyczki naszych szkolnych humanistów. Trzymamy kciuki!