I Szkolny Konkurs Fotograficzny „Miłość niejedno ma imię”
Zachęcamy Was, Drodzy Uczniowie, do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Samorząd naszego liceum.
Jeśli Twoją pasją jest fotografowanie, przygotowaliśmy coś specjalnie dla Ciebie. 🙂 Temat konkursu jest jak otwarta księga, w której możesz zapisać to, co nosisz w sercu i głowie. Jeśli masz ciekawy pomysł na zdjęcie, potrafisz w sposób kreatywny zrealizować temat, zachęcamy Cię do podjęcia wyzwania. W załączniku zamieszczamy regulamin konkursu. Prosimy o to, byście się z nim zapoznali i bezwzględnie przestrzegali jego postanowień.
Konkurs trwa od 09 lutego do 23 lutego 2021.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Mieszkańcy Ostrzeszowa!
Samorząd Szkolny naszego liceum oraz sekcja wolontariatu zapraszają do pomocy schronisku dla zwierząt. Nasi czworonożni przyjaciele w czasie srogiej zimy w sposób szczególny potrzebują pomocy. Zbieramy więc koce, ręczniki oraz karmę dla psiaków. Wszystkie dostarczone do szkoły rzeczy będzie można zostawiać w specjalnie oznaczonym miejscu przy wejściu głównym do naszej szkoły. 🙂 Akcja trwa od 09 lutego (wtorek) do 12 lutego (piątek). Zachęcamy do pomocy! 🙂
Na stronie schroniska znalazła się informacja z prośbą, by karmy kupowane dla psiaków miały jak najlepszy skład. Lepiej kupić mniejszą ilość, ale o dobrej jakości. W miarę możliwości prosimy, by unikać karm: Puffi z Biedronki, Bellosan z Lidla oraz Tropi, ponieważ pieski często mają po ich spożyciu problemy żołądkowe, alergie pokarmowe, a i wartość odżywcza tych karm pozostawia sporo do życzenia. Będziemy wdzięczni za wsparcie za naszym pośrednictwem schroniska AZYL. 🙂
Właśnie ukazał się ranking najlepszych liceów w Polsce „Perspektywy” 2021. Nasze liceum od kilku lat uzyskuje w nim tzw. Srebrną Tarczę. Ów znak jakości przyznaje się na podstawie trzech kryteriów: wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i wyniki tegoż egzaminu z przedmiotów dodatkowych oraz sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych. W zestawieniu zaprezentowano szkoły, które uzyskały najlepsze pozycje rankingowe. Nasze liceum zatem jest jednym z najlepszych liceów w województwie i jednym z dwóch najlepszych w południowej Wielkopolsce.
Jesteśmy dumni i gratulujemy całej społeczności naszej szkoły.
Gratulacje przekazujemy także Zespołowi Szkół nr 1 w Ostrzeszowie, który, w kategorii najlepszych techników, otrzymał również Srebrną Tarczę.
Zakończyliśmy akcję świątecznej pomocy rodzinie z terenu naszego powiatu. To był dzień pełen radości - ze wspólnego spotkania w szkole, pakowania prezentów, ale przede wszystkim była to radość z pomagania tym, którzy szczególnie wsparcia w obecnym czasie potrzebują. Baliśmy się, czy ze względu na panującą pandemię nasza akcja spotka się z odzewem. To, co działo się przez ostatnie dni, przerosło nasze oczekiwania.
Trudno znaleźć słowa, by podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Dzięki ludziom o wielkich sercach mogliśmy wyposażyć rodzinę w niezbędne produkty spożywcze, środki czystości, ubrania, buty, zabawki, a nawet sprzęt elektroniczny. Dzieci, odpakowując prezenty, szalały z radości. Jesteśmy przekonani, że obdarowana mama może spokojnie spędzić Święta, nie martwiąc się o najbliższą przyszłość.