Zakończyliśmy akcję świątecznej pomocy rodzinie z terenu naszego powiatu. To był dzień pełen radości - ze wspólnego spotkania w szkole, pakowania prezentów, ale przede wszystkim była to radość z pomagania tym, którzy szczególnie wsparcia w obecnym czasie potrzebują. Baliśmy się, czy ze względu na panującą pandemię nasza akcja spotka się z odzewem. To, co działo się przez ostatnie dni, przerosło nasze oczekiwania.
Trudno znaleźć słowa, by podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Dzięki ludziom o wielkich sercach mogliśmy wyposażyć rodzinę w niezbędne produkty spożywcze, środki czystości, ubrania, buty, zabawki, a nawet sprzęt elektroniczny. Dzieci, odpakowując prezenty, szalały z radości. Jesteśmy przekonani, że obdarowana mama może spokojnie spędzić Święta, nie martwiąc się o najbliższą przyszłość.

Praca wykonana przez Patrycję Jedlińską - wyróżniona w szkolnym konkursie informatycznym

11 grudnia odbyła się druga runda rozgrywek międzyszkolnych z języka polskiego w ramach projektu CSW@2020 Ligi Przedmiotowe. Naszą drużynę szkolną godnie reprezentowała uczennica klasy 2cg Paulina Marczak, która w znakomitym stylu wywalczyła 2. miejsce. Tematyka rundy obejmowała bardzo trudne treści z zakresu gramatyki historycznej i historii języka polskiego, dalece wykraczające poza zakres podstawy programowej języka polskiego w liceum. Paulina wykazała się ogromną wiedzą i dotarła ze swoim rywalem w finałowym pojedynku do 18. kolejki pytań. Jury podkreślało, że to najwyższy wynik rozgrywek II rundy.
Opiekunem drużyny „CURIEtywni” jest p. Małgorzata Domagalska.
Serdecznie gratulujemy. Już w styczniu kolejne potyczki naszych szkolnych humanistów. Trzymamy kciuki!
Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że uczennica klasy II cg Paulina Marczak- laureatka kaliskiego półfinału Konkursu Recytatorskiego #PanTadeusz w finale wojewódzkim, który został dziś rozstrzygnięty w Centrum Doskonalenia w Lesznie, zdobyła II nagrodę.
To wielki sukces, gdyż rywalizowała ona z recytatorami o dużym scenicznym doświadczeniu, którzy stawiali już swoje kroki na deskach różnych teatrów.
Nasza radość jest tym większa, że uczniowie Karol Morta (zdobywca I miejsca w kaliskim półfinale) oraz Faustyna Skrobańska otrzymali wyróżnienia.
Nasi uczniowie znaleźli się w elitarnym gronie finalistów z różnych części całego województwa wielkopolskiego. W eliminacjach, które odbyły się w Ośrodkach Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Lesznie, Kaliszu, Koninie i Pile, wzięło udział ponad stu uczestników. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego, a jego główną pomysłodawczynią jest Pani Marzena Wodzińska.
Opiekunem Pauliny i Karola jest Pani Małgorzata Domagalska a Faustyny - Pani Anna Szkopek
Serdecznie gratulujemy!