Dzisiaj (26 listopada) w Zespole Szkół nr.2 w Ostrzeszowie odbył się międzyszkolny turniej szachowy.

Nasze liceum reprezentowali: Julia Rybka, Maksymilian Sitek, Piotr Szymański, Kamil Skorupa i Marcel Sutuła .

Miło nam poinformować, że nasi reprezentanci zajęli I miejsce.

Gratulujemy!

Uczennice naszego liceum wzięły udział w kolejnej edycji konkursu recytatorskiego "Jak kamień z serca", który zorganizowany został i przeprowadzony przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Czernika w Ostrzeszowie.

Gratulujemy udziału, a zwłaszcza sukcesów, czyli zajęcia miejsc na podium:

I miejsce - Faustyna Skrobańska
II miejsce - Paulina Marczak i Maja Konarska
III miejsce - Sonia Pawlak.
Wyróżnienie w konkursie otrzymała Julia Gąsiorek.

Fot. Pani Elżbieta Bysiewicz

19 listopada w auli naszego liceum odbyło się spotkanie z ostrowskim poetą, panem Piotrem Pilarskim. Uczestnicy tego wydarzenia zostali zabrani w podróż do świata poezji. W tej wędrówce towarzyszył im Animus - liryczny bohater całego cyklu poetyckiego. Niezwykle miło było oderwać się od prozy szkolnego życia i posłuchać recytowanych przez samego autora wierszy. Warto dodać, że pan Piotr Pilarski jest absolwentem naszej szkoły. Jak sam zaznaczył, występ w murach I Liceum w Ostrzeszowie jest dla niego szczególnie sentymentalnym przeżyciem. Niżej zamieszczamy krótką fotorelację z wczorajszego spotkania.