Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a

Finał XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady ...

W dniach 10-11 kwietnia 2024 r. odbył się finał XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie w Siedlcach. Aż dwie uczennice z naszej szkoły, po poprzednim etapie diecezjalnym, zostały wyłonione na trzech uczestników finału spośród wielu, by reprezentować naszą diecezję.

Były to:
Wiktoria Grzelak z kl. 1c i Patrycja Witoń z kl. 3a. Wiktoria uzyskała tytuł finalisty, natomiast Patrycja, po pisemnej części, walczyła o miejsce na liście laureatów.

Po trudnej, dość równej walce, odpowiadając na wylosowane pytania w części ustnej zajęła 3 miejsce w Polsce, zdobywając tytuł laureata. Gratulujemy!

Ktoś powiedział, że „Św. Maksymilian to był gigant, którego warto naśladować”. Te słowa zapamiętało wielu uczestników i organizatorów.

Etap szkolny, wraz ze szkołą podstawową, obejmował 1800 uczniów z 289. szkół w całej Polsce. Finał ogólnopolski: 176 uczestników , którzy zgromadzili się w Siedlcach wraz z opiekunami. Opiekunem naszych uczennic była s. Benedetta Anna Kasik. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

kolbe kolbe 02