Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Featured

Rafael Góra

r goraW dniach 5-7.04.2024 w Poznaniu odbył się ogólnopolski finał 47. Olimpiady Języka Niemieckiego, który poprzedzony był etapem szkolnym i okręgowym. Do etapu finałowego zakwalifikowanych zostało 74 uczniów z całej Polski, a pośród nich Rafael Góra z naszej szkoły.

W pierwszej części finału uczniowie zmagali się z testem leksykalno- gramatycznym, drugiego dnia każdy z uczestników odpowiadał w części ustnej olimpiady na pytania ekspertów z zakresu znajomości literatury niemieckojęzycznej, historii, kulturo- i realioznawsta Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Zakres wiedzy i umiejętności językowe jakimi musieli wykazać się uczestnicy był na poziomie iście olimpijskim, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu Rafaela i serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu jakim jest uzyskanie tytułu Finalisty 47. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Dzięki uzyskanemu tytułowi Rafael zostaje zwolniony z pisemnego egzaminu maturalnego w zakresie rozszerzonym z języka niemieckiego, a na świadectwie maturalnym uzyskuje wynik 100% !!!

W drodze do sukcesu Rafaela dopingowała i wspierała nasza germanistka, pani Magdalena Marchwacka

Podobne Artykuły

Ubezpieczenie

Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums