Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a

Sukces Nikoli Banasiak

n banasiak 01W dniach 5-6 kwietnia b.r. uczennica naszego liceum z kl. 2a Nikola Banasiak wzięła udział w Finale XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej organizowanej przez Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z radością informujemy, że uzyskała tytuł Finalisty. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku również uczestniczyła w finale tej olimpiady w Pelplinie i zdobyła tytuł laureata. Hasłem tegorocznej olimpiady były "Zasady społecznej nauki Kościoła". OTK jest jedną z największych olimpiad przedmiotowych w kraju.

Za 34. edycję Olimpiady odpowiadał Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Konkurs więc i cała gala finałowa obywały się w Radomiu.

W tym roku w przebiegu całej Olimpiady wzięło udział ponad 8000 uczniów z ponad 700. szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Na etap ogólnopolski dostało się jedynie 121 uczestników, którzy wcześniej wygrali etapy szkolny i diecezjalny.

n banasiak 02 n banasiak 03 n banasiak 04