Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Aktualności 2015/2016

Bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego w naszej szkole!

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała 5 lipca wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

W naszym liceum wszyscy uczniowie przystąpili do matury i zdali egzamin bardzo dobrze. Poziom zdawalności jest niezwykle wysoki
i wynosi aż 97%!

Warto dodać, że o wiele wyższy niż w kraju (79.5%) i województwie (78%)!

Z poszczególnych przedmiotów wyniki prezentują się następująco:

Język polski:  zdawalność – 100%;

Język angielski  – 99.25%;

Język niemiecki – 100%;

Matematyka -  96.7%

Niezmiernie nas cieszą, bo świadczą o tym, że rzetelna i systematyczna praca przynosi efekty!

Gratulujemy bardzo serdecznie Maturzystom i życzymy powodzenia oraz realizacji wszystkich planów!

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie pana Dyrektora Ryszarda Kaliny

Po raz ostatni, jako Dyrektor I Liceum, pan Ryszard Kalina podsumował miniony właśnie rok szkolny i dokonał symbolicznego jego zamknięcia. Uczniowie klas pierwszych i drugich (trzecie zakończyły swą edukację w kwietniu) wypracowali bardzo wysoką średnią ze wszystkich przedmiotów, która wyniosła aż 4.27 w klasach pierwszych i 4.14 w klasach drugich. Najwyższą zaś średnią w szkole uzyskały klasy 1b i 1c, a indywidualnie uczennica Zuzanna Chudek z klasy 2d – 5.90.

Pan Dyrektor Ryszard Kalina osobiście wręczył nagrody i pogratulował wyróżnionym , wśród nich znaleźli się uczniowie z najwyższymi średnimi oraz z najlepszą frekwencją. Wywołani przez konferansjerów (w tej roli Adrianna Plichta i Konrad Wieczorek) na scenę nagrodzeni upewnili się w przekonaniu, że wysiłek i rzetelna praca przynoszą spełnienie i poczucie satysfakcji.

dsc01762
dsc01762
dsc01728
dsc01728
dsc01646
dsc01646
dsc01700
dsc01700
dsc01732
dsc01732
dsc01659
dsc01659

Zobacz wszystkie zdjęcia

Dzień Sportu

Tradycyjnie w czerwcu, dokładnie 21 dnia czerwca zorganizowano w naszej szkole Święto Sportu. Celem było podsumowanie całorocznej pracy w zakresie zajęć pozalekcyjnych,ale także, a może zwłaszcza propagowanie ruchu podczas wakacji i dobra zabawa.

Wśród dyscyplin, w których klasy rywalizowały ze sobą był Słoneczny Patrol - bieg sprawnościowy, błyskawiczny turniej piłki nożnej na plaży, plażowy turniej piłki siatkowej. Ponadto odbył się pokaz ratownictwa medycznego pod hasłem "Udzielanie pierwszej pomocy tonącemu".

Organizatorem zawodów był Uczniowski klub sportowy "Rad" i nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Tropami przeszłości Gór Stołowych

W tym roku, 20 i 21 czerwca grupa 15 uczniów z klasy 2d z rozszerzonym programem nauczania geografii odbyła zajęcia terenowe z tego przedmiotu w obszarze Gór Stołowych. Zajęcia te organizowane są już od kilku lat i są podsumowaniem pracy w ciągu roku. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem zajęć sprawowała Dorota Daszczyk, nauczycielka geografii w naszym liceum oraz dr Wojciech Bartz i mgr Artur Pędzik z ramienia Instytutu Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Już od kilku tygodni uczniowie przygotowywali się do tych zajęć, opracowując zagadnienia związane z tym rejonem Polski, by później zaprezentować je podczas zajęć w terenie. Głównym punktem zajęć były charakterystyczne dla tego terenu formy geologiczne - Szczeliniec Wielki oraz Skalne Grzyby leżące na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych.

Wyjechaliśmy w deszczu z Ostrzeszowa i taki sam deszcz towarzyszył nam przez większość pierwszego dnia. W tak niesprzyjających warunkach pokonanie niemal 700 kamiennych schodów prowadzących na Szczeliniec było niemałym wyzwaniem dla każdego z uczestników. Podziwianie panoramy ze szczytu nie było nam dane – wszystko zasnuwały białe chmury. Tego dnia zwiedziliśmy również Sanktuarium MB w Wambierzycach oraz spacerowaliśmy alejkami parku zdrojowego w Kudowie Zdrój. Nieco przemoczeni udaliśmy się do Karłowa – miejsca naszego noclegu. Po kolacji omawialiśmy część opracowań dotyczących powstania i przyrody ożywionej Gór Stołowych. Dodatkowo zapoznaliśmy się z najważniejszymi informacjami o innych parkach narodowych Polski. Drugiego dnia celem zajęć było zapoznanie się z formami wietrzenia, jakimi są Skalne Grzyby. Po błocie i wodzie przemierzaliśmy drogę  czerwonym szlakiem, obserwując fantastyczne dzieła przyrody. W tzw. międzyczasie kolejni uczestnicy wyprawy prezentowali swoją wiedzę na temat wietrzenia i budowy geologicznej tego obszaru. Te zajęcia były dla nas cennym doświadczeniem. Kolejny raz mogliśmy uzupełnić i wzbogacić naszą wiedzę lekcyjną zajęciami praktycznymi  i obserwacją w terenie.

 

XXIII Spotkania z Filozofią

Organizacja sesji filozoficznych w naszej szkole to już bardzo długa i wyróżniająca nas wśród innych szkół ponadgimnazjalnych tradycja. Co roku, w czerwcu, przyjeżdżają  do nas naukowcy z Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu i wygłaszają wykłady na temat zaproponowany wcześniej przez młodzież.

Tegoroczna tematyka sesji  oscylowała wokół czasu i przemijania. Spotkanie rozpoczęła młodzież montażem słownym-muzycznym pt: Paradoksy czasu. Zaprezentowane przez nią teksty inspirowane przemyśleniami znanych filozofów, a także psychologów, wzbogacone były poezją Szymborskiej i  Wojtyły oraz piosenką z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego i Grażyny Łobaszewskiej. Nie zabrakło także refleksji nauczycieli, rodziców i uczniów na temat ich rozumienia czasu. Słowo i muzyka dopełnione zostały obrazami oraz zdjęciami inspirowanymi tematyką czasu i przemijania.

Drugą część sesji wypełniły wykłady naukowców z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu:

O przemijaniu filozoficznie - prof. dr. hab. Edwarda Jelińskiego;

Problem definicji czasu - prof. dr. hab. Janusza Wiśniewskiego.

Ponieważ Spotkania z Filozofią cieszą się od lat dużym zainteresowaniem środowiska lokalnego, na wykłady oraz występ naszych uczniów przybyli goście: pani Zofia Witkowska - członek Zarządu Rady Powiatu, pan Marek Lewicki - dyrektor I LO w Ostrowie Wielkopolskim, członkowie Rady Rodziców z wiceprzewodniczącą panią Aliną Skrobek oraz młodzież wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych ostrzeszowskich szkół - ZS nr 1 i ZS nr 2, a także z I LO w Kępnie.

dsc01365
dsc01365
dsc01353
dsc01353
dsc01415
dsc01415
dsc01366
dsc01366
dsc01405
dsc01405
dsc01412
dsc01412

Zobacz wszystkie zdjęcia

 

 

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums