EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26 września od czwartej godziny lekcyjnej będziemy świętować w sali gimnastycznej Europejski Dzień Języków Obcych.

W wydarzeniu weźmie udział cała Społeczność Uczniowska wraz z Nauczycielami i Dyrekcją, którzy jako jury ocenią występy klas i wyłonią zwycięzcę. Kryteria oceny to: kreatywność, zaangażowanie całej klasy w muzyczny pokaz w wylosowanym języku, stroje, choreografia, rekwizyty i poziom dobrej zabawy. 😊Jako goście specjalni dołączą do nas przedszkolaki z Klubu Malucha.

Piosenki w językach obcych w poszczególnych klasach:

1a- język angielski

1b- język włoski

1c- język grecki

1d- język litewski

1e- język hiszpański

2a- język rumuński

2b- język ukraiński

2c- język turecki

3a- język węgierski

3b- język niemiecki

3c- język słowacki

3d- język fiński

4a- język francuski

4b- język szwedzki

4c- język portugalski

4d- język czeski.

Liczymy na "zaciętą" rywalizację, zaangażowanie wszystkich uczniów, a przede wszystkim dobrą zabawę i miło spędzony czas w atmosferze europejskiej Wieży Babel 🙂

Nauczyciele języków obcych.

Narodowe Czytanie 2022

Serdecznie dziękujemy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów za zaproszenie naszych uczniów do wspólnej lektury "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza podczas Narodowego Czytania 2022. W pięknej scenerii, przy ławeczce z Czernikiem, Maja Konarska z klasy 2a i Kewin Daszczyk z klasy 3c czytali wybrane fragmenty „Romantyczności” Adama Mickiewicza. Natomiast Julia Gasiorek z klasy 3c uświetniła uroczystość przepiękną recytacją utworu „Lilije”.

Do zobaczenia za rok, na kolejnym Narodowym Czytaniu, będzie to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

“Ballady i romanse” zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu Poezyj Adama Mickiewicza. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. Do dziś wiersze tego cyklu są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru. (Źródło: https://www.orpeg.pl/narodowe-czytanie-2022/

Nasza szkoła się zmienia...

Po powrocie z wakacji Uczniowie zastali na korytarzach wygodne kanapy, które pozwalają przysiąść podczas przerw. Sprzyjają one spotkaniom i rozmowom, pozwalają miło spędzić przerwę. Swą nową estetyką i funkcjonalnością olśniła wszystkich biblioteka. Wygląda jak zupełnie nowe pomieszczenie. Jest tu po prostu pięknie, a na, pachnących jeszcze świeżością, półkach nowości wydawnicze. Jest w czym wybierać i co czytać! Rewitalizację przeszła sala nr 25. Na boisku i przy głównym wejściu do szkoły również inaczej. Wszystko to spostrzegło oko Reportera.
 
Zdjęcia:Julia Pura
Kiermasz podręczników

Kiermasz podręczników

Drodzy uczniowie i absolwenci! 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kiermasz podręczników, który odbędzie się w piątek (9.09.2022) na boisku szkolnym (druga, trzecia, czwarta i piąta przerwa lekcyjna). W razie niepogody spotykamy się w auli szkolnej. 🙂 Prezydium Samorządu Uczniowskiego

grafika: clipart-library

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

„Odpoczynek należy do całości życia, jest nawet obowiązkiem. Człowiek, który nie potrafi mądrze odpocząć, nie potrafi dalej efektywnie pracować. Tę myśl, ubraną
w różne słowa, krzewi bardzo wielu filozofów, psychologów, poetów…”
Tymi słowami pan Dyrektor Michał Błoch rozpoczął swoje wystąpienie podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/23. Rzeczywiście wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania Uczniowie i Nauczyciele naszego liceum tłumnie stawili się w sali gimnastycznej, by z entuzjazmem (świadczyła o tym radość i uśmiech na wszystkich twarzach) powitać nowy rok szkolny.
Szczególnie ważny to był dzień i uroczystość dla Uczniów klas pierwszych, którzy właśnie przekroczyli próg I LO, by wpisać się w jego długą i piękną historię. Pieczę nad nimi sprawować będą Wychowawcy w osobach: pana Mirosława Drabczyńskiego, pana Mariusza Grzędy, pani Barbary Albertowskiej, pani Anny Nowickiej oraz pani Anny Mamys.
Nie zabrakło życzeń od Gości, przede wszystkich Pana Lecha Janickiego – Starosty Ostrzeszowskiego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców oraz Rady Powiatu– pana Tomasza Maciejewskiego. W imieniu Samorządu Szkolnego głos zabrała przewodnicząca Rady Uczniowskiej.
O godzinie 10.00 przedstawiciele społeczności szkolnej udali się na uroczystość upamiętniającą wybuch II wojny światowej. Przy pomniku harcerskim spotkali swoje koleżanki i kolegów z Zespołów Szkół nr 1 i nr 2.
 
 
Tekst: Anna Szkopek
Zdjęcia: Amelia Mrugalska

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.