Aktualności 2022/2023

Rekrutacja uzupełniająca

Do dnia 28.07.2023r. trwa rekrutacja uzupełniająca.

We wszystkich klasach mamy jeszcze wolne miejsca.

Zapraszamy.

podanie - wersja pdf                            podanie - wersja Word

Wyniki Matury 2023

7 lipca Absolwenci naszego liceum otrzymali wyczekiwaną informację o wynikach egzaminu maturalnego, który odbył się w maju.

Do egzaminu maturalnego przystąpiło w tym roku 100% absolwentów. Stanowił on wielką niewiadomą i wyzwanie, gdyż po raz pierwszy odbywał się w nowej formule dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Z dumą podkreślamy, że średnia zdawalność naszych uczniów oraz średnie wyniki z wielu przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym są wyższe niż w liceach w Wielkopolsce i kraju.

Szczegółowe zestawienia można znaleźć na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Maturzystom gratulujemy i życzymy realizacji wszelkich życiowych planów!

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

"Rok szkolny 2022/23 uważam za zakończony!" - tymi słowami pan Dyrektor Michał Błoch dokonał oficjalnego zamknięcia kolejnego w przeszło stuletniej historii naszego liceum roku edukacji.
Najpierw jednak wręczył osobiście świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody za wzorową frekwencję oraz najwyższą średnią ocen, którą indywidualnie może poszczycić się Natalia Cłapka z klasy 3c, a zbiorowo klasa 1a.
Pan Dyrektor podziękował całej społeczności szkolnej - zarówno uczniom, jak i nauczycielom i rodzicom, za całoroczny trud pracy. Przyniósł on wszak wymierne efekty w postaci licznych przedsięwzięć i osiągnięć. Życzył także udanego wakacyjnego wypoczynku. Do podziękowań i życzeń dołączył pan Tomasz Maciejewski - przewodniczący Rady Rodziców oraz Oliwier Cwojdziński - przewodniczący Rady Uczniowskiej.
Pięknym wykonaniem utworu z repertuaru E. Górniak zakończyła uroczystość Julia Bednarek.

Ostatnie pożegnanie Śp. Profesora Stanisława Stawskiego

W słoneczne, sobotnie popołudnie 27 maja 2023r. mieszkańcy Ostrzeszowa pożegnali Śp. Stanisława Stawskiego – emerytowanego Wychowawcę i wieloletniego Nauczyciela fizyki w naszym liceum.
Uroczyste pożegnanie odbyło się przy pomniku harcerskim, słynnej ostrzeszowskiej Lilijce. Mszę świętą żałobną odprawił ks. Leszek Szkopek, a Zmarłego pożegnali pięknymi słowami przede wszystkim Harcerze.
W imieniu wielu pokoleń szczepu “Watra” głos zabrał p. Paweł Biedziak, lokalnych władz zaś p. Patryk Jędrowiak - Burmistrz Miasta i Gminy. Hołd Zmarłemu oddał też hufcowy Hufca Harcerzy im. Szarych Szeregów Michał Szmaj. W imieniu całej społeczności uczniowskiej naszego liceum do zmarłego pana profesora Stanisława Stawskiego ciepłe słowa skierował pan Dyrektor Michał Błoch. Przypomniał zwłaszcza jego zasługi w pracy dydaktyczno-wychowawczej i udział w dziele kształtowania osobowości młodzieży licealnej. Nie ukrywając wzruszenia pan Dyrektor zwrócił się do Zmarłego słowami:
“Na zawsze pozostanie Pan w naszej pamięci. Zapisał Pan złotymi zgłoskami wiele kart w księdze zdarzeń I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie. Jest Pan częścią nas, na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach. Wszyscy Pana kochaliśmy, a miłość jest pierwszą wśród nieśmiertelnych rzeczy. Te słowa włoskiego artysty - Dantego Alighieri - wyrażają też Pana uczuciowe zaangażowanie i przywiązanie do młodzieży, którą traktował Pan ze szczególną atencją. Tak dobrze Pan rozumiał, że trzeba dzielić się nie tylko wiedzą, ale i wartościami, dla których warto żyć, aby wyprzeć nicość z doczesności.”

Pan profesor Stanisław Stawski – Wybitny Absolwent, Nauczyciel, Wychowawca wielu pokoleń uczniów naszego liceum, dla wielu z nich także Druh komendant.
Absolwent naszej szkoły – Bartosz Błoch - gdy był uczniem klasy 2c, w 2021r. uczynił pana Stawskiego bohaterem swojego reportażu pt:”Nie chcę być legendą, ale muszę.” Film jest efektem uczestnictwa Bartosza w projekcie pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytutu Pileckiego.

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums