Archiwum 2019/2020

Aktualności 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy i też nietypowo się zakończył. Nie było uroczystej gali w sali gimnastycznej. W związku z tym pan Dyrektor Michał Błoch postanowił zwrócić się do społeczności szkolnej za pośrednictwem mediów. Zapraszamy do wysłuchania przemówienia i obejrzenia krótkiej relacji z pożegnania pana prof. Janusza Krysia, który przechodzi na emeryturę oraz pana prof. Dariusza Szczepaniaka.

Uroczystość z okazji Stulecia I LO przełożona na wiosnę 2021!

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice, szanowni Absolwenci oraz Przyjaciele
I Liceum w Ostrzeszowie!
Kilka tygodni temu, łącząc się z Wami za pośrednictwem mediów z pustej auli, zainaugurowałem rok obchodów Jubileuszu Stulecia Naszej Szkoły. Gdy planowałem ten wyjątkowy czas na progu mojej kadencji w 2016 roku, wyobrażałem sobie uroczystości, którym towarzyszyć będą spotkania ludzi, ich rozmowy, wspomnienia, a nade wszystko doświadczenie bezpośredniości kontaktu – uśmiechu, uścisku dłoni, wzruszeń… Fortuna odebrała nam możliwość odczucia tych doznań i narzuciła dystans społeczny, krzyżując tym samym wszystkie plany.
Rok jubileuszowy 2020 pozostanie zatem w pamięci społeczności I LO jako nieprzychylny dla naszych zamiarów. Nie pozostaje nic innego jak przyjąć z pokorą i stoickim spokojem ten dar losu i powtórzyć za Markiem Aureliuszem: "Od wieków przygotowywało się dla Ciebie to, cokolwiek Cię spotkać może. A splot przyczyn splótł się od wieków na Twe istnienie i jego przypadłości."
Owe niesprzyjające okoliczności nie odebrały społeczności naszej szkoły determinacji w podejmowaniu inicjatyw związanych z Jubileuszem. Za chwilę bowiem ukończone zostaną prace nad wydawnictwami, które niebawem znajdą się w obiegu. Inne, zapowiadane przeze mnie przedsięwzięcia i wydarzenia, na pewno będą realizowane, jak tylko pozwoli na to sytuacja związana z epidemią. Najważniejsza, a zarazem najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć, dotyczy jednak Uroczystości będącej zwieńczeniem, ukoronowaniem obchodów stulecia. Mając nadzieję na pomyślne zrządzenie losu, postanowiłem zaplanować ją na wiosnę 2021 roku. Ufam,że to, co nas teraz ominęło, długo oraz cierpliwe wyczekiwane, nastąpi, i tym samym przysporzy jeszcze więcej radości.
Michał Błoch – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego
im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie

Profil humanistyczny

W ramach kampanii promocyjnej na nowy rok szkolny 2020/2021 prezentuje się klasa o profilu humanistycznym. Film skierowany jest do uczniów klas ósmych, którzy za chwilę podejmą decyzję o wyborze szkoły średniej. Mamy nadzieję, że dołączą do społeczności I LO! Zapraszamy!

 

Jest pompa!

W ramach kampanii promocyjnej na nowy rok szkolny 2020/2021 prezentuje się klasa o profilu matematyczno-fizycznym. Film skierowany jest do uczniów klas ósmych, którzy za chwilę podejmą decyzję o wyborze szkoły średniej. Mamy nadzieję, że dołączą do społeczności I LO! Zapraszamy!

 

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.

W naszej Galerii

No Albums