".. renewable energy"

Łotwa

W dniach 12.02.23.-17.02.23 czworo naszych uczniów: Ania Kaleta, Dominika Drzazga, Wiktoria Maciejewska oraz Kamil Krzemiński wraz z opiekunami wyruszyli na ostatnią zagraniczną mobilność w projekcie Erasmus+ „Let’s change the world with renewable energy”. Późnym sobotnim wieczorem wyruszyliśmy w drogę do Rygi. Korzystając z faktu, że podróżowaliśmy busem zwiedziliśmy również Wilno, a w drodze powrotnej Kowno. Oba te miasta zachwyciły nas swoją architekturą oraz historią.
Pierwszego dnia każda reprezentacja kraju zaprezentowała ciekawostki oraz podstawowe fakty na temat swojego miasta jak i kraju z którego pochodzą, zwiedziliśmy również szkołę, która wywarła na nas ogromne wrażenie ze względu na swoją wielkość oraz nowoczesność. Był to również dzień na gry integracyjne oraz zwiedzanie Rygi poprzez grę miejską. Stare miasto Rygi wywarło na wszystkich uczestnikach ogromne wrażenie. Odbyliśmy wyjazd nad Morze Bałtyckie, gdzie w okolicy odwiedziliśmy Centrum nauki "Vizium", w którym uczyliśmy się i pracowaliśmy projektowo. Mieliśmy okazje zwiedzić również muzeum motoryzacji, w którym wzięliśmy udział w wykładach i zajęciach praktycznych na temat początków i podstaw elektryczności. Tematyką wyjazdu była energetyka wodna, dlatego podzieleni na drużyny międzynarodowe mieliśmy za zadanie przygotować i przedstawić prezentacje na wylosowane tematy. Dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat wykorzystania wody w elektrowniach a także o właściwościach wody, o których sami mogliśmy się przekonać wykonując rozmaite doświadczenia chemiczne i fizyczne.
Oprócz nauki i działań projektowych mieliśmy okazję dobrze zapoznać się z uczestnikami projektu innych narodowości oraz miło spędzać z nimi czas na rozmowach na przeróżne tematy i przy tym rozwijać nasze umiejętności językowe. Mamy pewność, że znajomości zawarte na wyjeździe nie zakończyły się z dniem, w którym odebraliśmy certyfikaty, a relacje będą rozkwitały w najbliższym czasie.
Te kilka dni na pewno zostaną w naszych pamięciach na długo i zawsze będziemy miło wracać wspomnieniami do łotewskiej stolicy.

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.