Wizyta Naszych Przyjaciół

W ramach podsumowania jednego z projektów Erasmus+ pod hasłem "Let's change the world with renewable energy" społeczność naszej szkoły gości młodzież i nauczycieli z czterech krajów: Łotwy, Macedonii, Słowenii i Turcji. To ostatnia już mobilność będąca podsumowaniem przedsięwzięcia, którego koordynatorem jest I LO w Ostrzeszowie.

Pierwszy dzień wizyty to powitanie Gości przez pana dyrektora Michała Błocha, młodzież i opiekunów, a także przedstawicieli lokalnych władz - Starostę Powiatowego p. Lecha Janickiego i Burmistrza MiG p. Patryka Jędrowiaka.

W szkole naszych Przyjaciół uraczył piosenkami chór pod batutą p. Stanisława Sztukowskiego, a potem wszyscy uczestnicy projektu udali się na zwiedzanie Ostrzeszowa. Mieli okazję zobaczyć panoramę miasta z Kazimierzowskiej Baszty. Wieczór uczniowie spędzą razem w domach swoich rówieśników.

Zdjęcia: Gabriela Szura