Bardzo udana okazała się sobota dla naszej drużyny debatanckiej , która po pojedynkach na słowa z ze szkołami z Poznania , Krakowa, Olsztyna oraz Szczecina zajęła pierwsze miejsce w grupie podczas eliminacji VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. To oznacza, że Jagoda, Julia Bartek i Bartek wystąpią w finałach Mistrzostw w kwietniu. Cała czwórka wraz z opiekunką – p. Kamilą Maj spędziła wczorajszy dzień w szkole (od 7:00 do niemal 18:00) tocząc zmagania online. Wcześniej przez dwa tygodnie nasza Ekipa pracowała and tezami („Wzrost popularności tzw. kultury memów przynosi więcej szkód niż pożytku”, „Pełnienie przez USA roli „globalnego policjanta” przyniosło więcej szkód niż korzyści”, „Zasada jednomyślności, dająca możliwość stosowania veta, powinna zostać zlikwidowana z unijnego mechanizmu decyzyjnego”, „Osoby najwięcej zarabiające w czasach kryzysu są moralnie zobligowane do płacenia wyższych podatków”). Przypomnijmy, że drużyna losuje i dowiaduje się 15 minut przed debatą, czy będzie stroną propozycji (za) czy opozycji (przeciw).Gratulujemy i trzymamy kciuki !


27 lutego odbyły się eliminacje regionalne XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, które zostały zorganizowane przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Po raz pierwszy w konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Jagoda Andrzejewska i Julia Wiśniewska.