Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Aktualności 2020/2021

Wyróżniony

Nasza drużyna w finałach VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich!

Bardzo udana okazała się sobota dla naszej drużyny debatanckiej , która po pojedynkach na słowa z ze szkołami z Poznania , Krakowa, Olsztyna oraz Szczecina zajęła pierwsze miejsce w grupie podczas eliminacji VIII Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. To oznacza, że Jagoda, Julia Bartek i Bartek wystąpią w finałach Mistrzostw w kwietniu. Cała czwórka wraz z opiekunką – p. Kamilą Maj spędziła wczorajszy dzień w szkole (od 7:00 do niemal 18:00) tocząc zmagania online. Wcześniej przez dwa tygodnie nasza Ekipa pracowała and tezami („Wzrost popularności tzw. kultury memów przynosi więcej szkód niż pożytku”, „Pełnienie przez USA roli „globalnego policjanta” przyniosło więcej szkód niż korzyści”, „Zasada jednomyślności, dająca możliwość stosowania veta, powinna zostać zlikwidowana z unijnego mechanizmu decyzyjnego”, „Osoby najwięcej zarabiające w czasach kryzysu są moralnie zobligowane do płacenia wyższych podatków”). Przypomnijmy, że drużyna losuje i dowiaduje się 15 minut przed debatą, czy będzie stroną propozycji (za) czy opozycji (przeciw).
Gratulujemy i trzymamy kciuki !
Wyróżniony

CSW@2020 - fizyka

W dniu 19 marca 2021 roku przedstawiciele drużyny Ligi Fizycznej – Kiriradioaktywnie - uczniowie Bartosz Stempniewicz (2a) i Michał Więcek (2ag) (opiekun p. Grażyna Roztocka) w imponującym stylu pokonali rywali. W rozgrywkach z zakresu obejmującego ruch drgający i falowy zdobyli I miejsce uzyskując wysoką przewagę punktową nad resztą zawodników. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy drużynie sukcesów w ostatnich zmaganiach, w kwietniu.

Wyróżniony

Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

5 marca w pięknej Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbył się Finał XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego organizowanego przez Instytut Myśli Polskiej.
Osiemnastu finalistów z całej Polski , wyłonionych w eliminacjach regionalnych, wygłosiło swoje mowy w tym historycznym miejscu. Wśród nich znalazła się uczennica naszego liceum Jagoda Andrzejewska.
Wyróżniony

Olimpiada Wiedzy o Maksymilianie Kolbe

2 marca odbyły się eliminacje diecezjalne XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Maksymilianie Kolbe, w której nasi uczniowie zajęli I miejsce – Radosław Koźmiński z kl. 2bg, II miejsce – Emilia Wielanek z kl. 1a i III miejsce – Emilia Mańczak z kl. 1c, tym samym awansowali do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 15 kwietnia.
Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą życia, działalności duszpasterskiej i misyjnej świętego Maksymiliana Kolbe oraz znajomością Ewangelii wg św. Marka.
2 marca odbyły się również zawody drugiego stopnia XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej, w której uczestniczyli: Kamil Witoń z kl. 2ag zdobywając I miejsce i awansując do finału, Salomea Kłobuch z kl. 2b (III miejsce) i Dawid Michniewski z kl. 2ag (IV miejsce). Temat tegorocznej olimpiady brzmi: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka. Pośród zagadnień, które uczniowie musieli zgłębić, aby móc sprawnie i z dobrym wynikiem wypełnić test były wybrane teksty Pisma Świętego, Magisterium Kościoła, opracowania naukowe oraz teksty homilii. Finał odbędzie się 8 kwietnia.
Gratulujemy całej szóstce, życzymy dalszych sukcesów. Natomiast tym, którzy awansowali do finału życzymy powodzenia.
 
 
 
Wyróżniony

Sukces Jagody w Konkursie Krasomówczym!

27 lutego odbyły się eliminacje regionalne XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, które zostały zorganizowane przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Po raz pierwszy w konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Jagoda Andrzejewska i Julia Wiśniewska.
Zadaniem uczestników było wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego konkursu: „Wojny nie mają zwycięzców” .
Miło nam poinformować , że Jagoda zajęła II miejsce i będzie reprezentować region w finale konkursu, który odbędzie się 5 marca w Katowicach.
Opiekunem uczennic jest p. Kamila Maj
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.