Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Aktualności 2023/2024

Wyróżniony

Systemy Informacji Geograficznej (GIS)

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy edukacyjnej z Instytutem Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego, uczniowie naszego liceum uczestniczyli w pierwszych zajęciach, które przeprowadziła dr Małgorzata Wieczorek z Zakładu Geoinformatyki i Kartografii, zastępca Dyrektora IGiRR ds. dydaktycznych.

Tematem pierwszego spotkania były Systemy Informacji Geograficznej (GIS). Uczniowie poznali m.in. praktyczne zastosowanie GIS, dowiedzieli się jak matematyka, bazy danych, analiza, prognozowanie, grafika, automatyzacja i wizualizacja są wykorzystywane w geografii fizycznej, społecznej na rzecz np. planowania przestrzennego, monitorowania ruchu turystycznego czy transportu. GIS to w ostatnich latach jedne z najprężniej rozwijających się systemów informacyjnych na całym świecie, Służącą do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych, którego jedną z funkcji jest wspomaganie procesu decyzyjnego.

GIS są efektem rewolucji w geografii dokonującej się w ciągu ostatnich kilkunastu lat, jak również oczywiście wynikiem gwałtownego rozwoju informatyki i metod zarządzania bazami danych. Powstanie GIS jest wynikiem połączenia prac prowadzonych w różnych dziedzinach: geografii, kartografii, geodezji, informatyce, elektronice. Uczniowie mieli również okazję do poznania zbiorów kartograficznych Instytutu oraz poznania metod zbierania informacji i przeprowadzania pomiarów kartograficznych.

Przed naszymi uczniami jeszcze w tym roku szkolnym zajęcia praktyczne z zastosowaniem GIS.

gis-01
gis-01
gis-06
gis-06
gis-04
gis-04
gis-08
gis-08
gis-09
gis-09
gis-03
gis-03
gis-05
gis-05
gis-02
gis-02
gis-07
gis-07

Wyróżniony

Studniówka - 2024

Studniówka Anno Domini 2024 już za nami!
„Studniówka to dla każdego jutrzejszego maturzysty bal wyjątkowy, niezapomniany, tak pięknie wpisany w rytm naszego szkolnego życia. Dziś wybrzmią takty tradycyjnego poloneza, dziś tanecznym krokiem i z młodzieńczym uśmiechem uczcimy naszą prawie czteroletnią obecność w liceum.” Tymi słowami uczniowie klas czwartych rozpoczęli swój bal studniówkowy, który odbył się w minioną sobotę w restauracji Eldorado. Uroczystość swą obecnością uświetnili wychowawcy klas maturalnych i Pan dyrektor Michał Błoch oraz zaproszeni goście: Pani Zofia Witkowska- Wicestarosta Ostrzeszowski oraz Pan Tomasz Maciejewski - przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego i przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły. Zabawa trwała do białego rana, a oto kilka kadrów z balu.

studniowka-2024-04
studniowka-2024-04

więcej zdjęć - zobacz galerię

Wyróżniony

„Maski się zmieniają, ale twarze pod maskami zostają te same.”

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Selfie +, który jest organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji dla beneficjentów programów Erasmus + z całej Polski i ma na celu dzielenie się efektami ich pracy. Nasze zdjęcie zostało nagrodzone w kategorii „Twój projekt w jednym ujęciu”.
Wyróżniona fotografia została wykonana podczas mobilności „From Antiquity to Here and Now” w greckiej szkole w miejscowości Itea. Uchwycono na niej chwilę, gdy uczennica ze szkoły greckiej Θεοδώρα Μίτεβα wykonuje maskę teatralną naszej uczennicy Wiktorii Marchwackiej. Prawda chwili, prawda emocji, prawda współpracy. Autorem zdjęcia jest Pan dyr Michał Błoch. Serdecznie gratulujemy 🙂
Poniżej link do wyników konkursu: https://selfieplus.frse.org.pl/.../znamy-juz-laureatow...

selfie

Wyróżniony

Srebrna Tarcza

Z dumą informujemy Szanownych Odbiorców mediów społecznościowych o uzyskaniu przez naszą szkołę Srebrnej Tarczy – znaku jakości, który przyznawany jest na podstawie rankingu najlepszych liceów w Polsce.
I LO w Ostrzeszowie uplasowało się w tym roku na 392. miejscu w kraju i na 32. w Wielkopolsce, co oznacza, że jest jednym z czterech najlepszych tego typu szkół w południowej Wielkopolsce. Wśród kryteriów oceny są: zdawalność egzaminu maturalnego i jego poziom oraz udział Uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

Gratulujemy także pozostałym ostrzeszowskim szkołom średnim!

Jasełka

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia młodzież naszej szkoły wystawiła tradycyjne jasełka. Okraszono je wystąpieniem chóru pod batutą pana Stanisława Sztukowskiego, który zaprezentował kolędy.

Podczas spotkania przedstawiono również wyniki sondażu. Pytanie skierowane do opiniodawców brzmiało: "Czym są dla Ciebie Święta?". Odpowiedzi były różnorodne. Dla wielu pytanych są po prostu czasem wolnym od szkoły, dla innych stratą czasu i pieniędzy albo, mówiąc potocznie, staniem przy garach.

Widowni przedstawiono genezę Świąt, a także liczne sceny związane z narodzeniem Pańskim w Betlejem. Odegrano je z wyjątkowym zaangażowaniem, co niewątpliwie doceniła publika. Autorami tekstów spektaklu byli uczniowie klas pierwszych, nad którymi czuwała pani Kinga Dembna, a nad całością przedsięwzięcia s. Benedetta Anna Kasik.

Spotkanie zakończył swym wystąpieniem i życzeniami pan Dyrektor Michał Błoch.

jaselka-03
jaselka-03
jaselka-08
jaselka-08
jaselka-01
jaselka-01
jaselka-09
jaselka-09

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.