Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie - tak jak w poprzednich latach - organizowane były wydarzenia w ramach #ErasmusDays. Podczas tych wydarzeń można było zdobyć rzetelną wiedzę na temat efektów projektów Erasmus+. W tym roku inicjatywy w ramach #ErasmusDays umożliwiały także celebrowanie Europejskiego Roku Umiejętności. Nasi uczniowie również zaangażowali się w popularyzację idei projektów Erasmus+.
Kilka dni temu odbyły się pierwsze zajęcia "Kreatywnych w matematyce". Pani Marta Batóg przygotowała dla chętnych uczniów ESCAPE ROOM. Dziękujemy za udział Wiktorii i Mai. Dziewczyny świetnie poradziły sobie z zadaniami. W czasie 56 minut udało im się zdobyć ośmiocyfrowy kod i uciec z "płonącego budynku szkoły".
Jeśli macie ochotę bawić się rozwijając swoje zdolności logicznego myślenia zapraszamy was na kolejne zajecia. Tym razem poprowadzi je dla was pan Mirosław Drabczyński a o ich terminie poinformujemy was niebawem.
Jak co roku, 26.września organizujemy w naszej szkole konkurs na najlepszą inscenizację przybliżającą uczniom kulturę i język innych krajów Europy.
Finał odbędzie się w przyszły wtorek na 5 i 6 lekcji.
Prosimy, by każda klasa pierwsza i druga przygotowała scenkę muzyczną dla wylosowanego kraju.
Klasy 3 i 4 stanowić będą jury oceniające występy.
Życzymy miłej zabawy w trakcie przygotowań i samego występu.
Przypominamy, że dla klas pierwszych to rodzaj otrzęsin i sposobność oficjalnego wstąpienia do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
1a język francuski 1b język rumuński 1c język rosyjski 1d język szwedzki 1e język hiszpański 1f język czeski 2a język ukraiński 2b język duński 2c język niemiecki 2d język portugalski 2e język angielski
Miłego procesu twórczego. W razie wątpliwości służymy pomocą.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Ostrzeszów im. Stanisława Czernika, jak co roku włączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”, organizując 19 września przed swą siedzibą prawdziwą ucztę dla ducha.
Pojawili się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, a także uczniowie ostrzeszowskich szkół, w tym także naszego liceum - Wiktoria Opatowska i Oliwia Warzybok z klasy 1 c, by czytać wspólnie fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".
Przenieśliśmy się na falujące zbożem pola, urokliwe łąki otaczające Niemen, zawitaliśmy do zagrody Bohatyrowiczów i gościliśmy w dworku Korczyńskich, by na koniec pochylić się nad mogiłą Jana i Cecylii. Dziękujemy naszym wspaniałym sąsiadom za współpracę i możliwość wzięcia udziału w Narodowym Czytaniu.