Zadzwoń do Nas

627-320-710

NASZ E-MAIL-a 

lo1@lo1.ostrzeszow.pl

Aktualności 2023/2024

Wyróżniony

Ślubowanie

Wczoraj 15 listopada, w naszej szkole miała miejsce niezwykle ważna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie podczas akademii z okazji dnia patronów szkoły. Oprócz słów przysięgi, które wybrzmiały w murach sali gimnastycznej naszego liceum, mieliśmy okazję wysłuchać również piosenki w wykonaniu uczennicy klasy 1f Blanki Pieruckiej oraz wspomnień o Marii Skłodowskiej-Curie oraz duchowym patronie naszego liceum, św. Maksymilianie Marii Kolbem. Akademię z okazji dnia patronów organizowały panie Małgorzata Domagalska oraz Izabela Tarnowska.

Wczorajszy apel był również doskonałą okazją do rozstrzygnięcia konkursu dotyczącego patronów szkoły, który zorganizowały pani Róża Woryma oraz siostra Anna Kasik. Nagrody zwycięzcom wręczyli pan dyrektor Michał Błoch oraz pan wicedyrektor Krystian Kaźmierczak wraz z panią Różą Worymą. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Ic Wiktoria Grzelak, drugie miejsce Julia Rybczak z klasy If, trzecie Natalia Lorenc, również z klasy If. Najlepiej w konkursie spisali się uczniowie klasy 1f. Serdecznie gratulujemy!

Wam, Drodzy Pierwszoklasiści, życzymy, abyście wypowiedziane słowa przysięgi wiernie wypełniali!

 

slubowanie_02
slubowanie_02
slubowanie_03
slubowanie_03
slubowanie_04
slubowanie_04
slubowanie_05
slubowanie_05
slubowanie_10
slubowanie_10
slubowanie_09
slubowanie_09

Zdjęcia: Amelia Mrugalska, RMC

Dzień Biznesmena

W poniedziałek 13 listopada w naszej szkole odbył się kolejny dzień tematyczny organizowany przez Samorząd Szkolny - Dzień Biznesmena. 🙂

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na naszą akcję. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

dzien_biznesmana_07
dzien_biznesmana_07
dzien_biznesmana_02
dzien_biznesmana_02
dzien_biznesmana_10
dzien_biznesmana_10
dzien_biznesmana_11
dzien_biznesmana_11
dzien_biznesmana_19
dzien_biznesmana_19
dzien_biznesmana_20
dzien_biznesmana_20

żródło: Meta

"Czy istnieje czwarta władza mediów?"

W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości społeczność I LO gościła w swoich murach znanego w środowisku naukowym politologa prof. dr. hab. Zbigniewa Bloka, który wygłosił wykład: "Czy istnieje czwarta władza mediów?" Wystąpienie zakończyło się dyskusją zainspirowaną pytaniami uczniów, między innymi o jakość relacji polityków/władzy z dziennikarzami. Warto przypomnieć, że pan profesor Blok jest absolwentem naszego liceum i przewodniczącym Kapituły Zasłużonych dla szkoły przy Stowarzyszeniu Wychowanków, Absolwentów i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie.

Spotkanie było też okazją do podsumowania konkursu zorganizowanego przez szkolnych historyków na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918. I miejsce w konkursie zajęła klasa 2b, której nagrodę w postaci pysznego tortu wręczył pan Dyrektor Michał Błoch. Ważnym akcentem uroczystości było wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Pieśń zaintonował szkolny chór pod batutą pana Stanisława Sztukowskiego. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli pan Lech Janicki - Starosta Ostrzeszowski oraz pan Adam Mickiewicz - członek Zarządu Rady Powiatu.

 

prof_blok_06
prof_blok_06
prof_blok_03
prof_blok_03
prof_blok_04
prof_blok_04
prof_blok_10
prof_blok_10
prof_blok_01
prof_blok_01
prof_blok_11
prof_blok_11

Fotografowały: Michalina Skorupska i Julia Pura, RMC

Wyróżniony

Kolejny Sukces Julii Gąsiorek

Julia Gąsiorek, podopieczna pani Małgorzaty Domagalskiej, powtórzyła ubiegłoroczny sukces i zajęła I miejsce w etapie regionalnym konkursu #PanTadeusz, który odbył się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
17 listopada Julia pojedzie do Leszna, by wziąć udział w etapie wojewódzkim konkursu, a jednocześnie jego finale.

Bez kwalifikacji do kolejnego etapu, ale równie godnie naszą szkołę reprezentowała w konkursie Anna Górska.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za Julię!

j gasiorek 02 

Spotkanie z Mariuszem Wlazłym

Mistrz Świata, 9 - krotny Mistrz Polski, Siatkarz 20 -lecia PLS Mariusz Wlazły i nasi uczniowie, trenujący pod kierunkiem trener piłki siatkowej pani Anny Szury.

Za nimi m.in. treningi i obozy siatkarskie z Mariuszem Wlazłym. Pani Anna Szura, nauczycielka wychowania fizycznego naszej szkoły była również trenerem Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów, a obecnie ściśle współpracuje z Mariuszem Wlazłym i jego Fundacją oraz Treflem Gdańsk, gdzie dziś wybitny siatkarz jest w sztabie szkoleniowym.

Wszystkich uczniów, którzy chcą dołączyć do tej ekipy i trenować piłkę siatkową zapraszamy do kontaktu z panią trener.

m_wlazly_03
m_wlazly_03
m_wlazly_06
m_wlazly_06
m_wlazly_04
m_wlazly_04
m_wlazly_05
m_wlazly_05
m_wlazly_01
m_wlazly_01
m_wlazly_02
m_wlazly_02

Informacje

Strona w przebudowie.
Wkrótce wszystkie materiały zostanąprzeniesione na naszą nową stronę.
Do tego czasu część jest dostępna w poprzedniej witrynie.